Nowości DVD/Blu-ray I Luty 2014

prisonersPrzed nami lutowa lista nowości filmowych DVD i BLU-RAY. Wśród nowych wydawnictw znajdą się takie tytuły jak: „Labirynt”, „Piąta Władza”, czy „Klopsiki Kontratakują”.

PREMIERY MONOLITH VIDEO

LABIRYNT
PRISONERS
Nośnik: DVDlabirynt
Reżyseria: Denis Villeneuve
Obsada: Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Melissa Leo, Maria Bello, Viola Davis, Terrence Howard, Paul Dano
Premiera: 10.02.2014

Hugh Jackman („Les Miserables: Nędznicy”), Jake Gyllenhaal („Tajemnica Brokeback Mountain”), Viola Davis („Służące”), Terrence Howard („Hustle & Flow”) oraz Melissa Leo („Fighter”) w fascynującym thrillerze psychologicznym Denisa Villeneuve („Pogorzelisko”).

Keller Dover staje twarzą w twarz z najgorszym koszmarem, który może przytrafić się rodzicowi: jego sześcioletnia córka Anna zostaje porwana. Minuty mijają jak godziny, koszmar wydaje się nie mieć końca. Pierwszy trop prowadzi do samochodu, który zaparkowano nieopodal. Prowadzący śledztwo detektyw Loki aresztuje jego kierowcę, Alexa Jonesa, ale wkrótce musi go wypuścić z braku dowodów. Zdeterminowany Dover, wiedząc, że życie jego dziecka jest w niebezpieczeństwie, bierze sprawy w swoje ręce. Do czego zdoła posunąć się zrozpaczony ojciec, by ochronić swoją rodzinę?

PARANOJA
Nośnik: DVD/ BLU-RAY
Reżyseria: Robert Luketicparanoj
Obsada: Harrison Ford, Gary Oldman, Liam Hemsworth, Amber Heard
Premiera: 10.02.2014

Liam Hemsworth („Igrzyska śmierci”), Gary Oldman („Leon zawodowiec”) i Harrison Ford („Indiana Jones”) w thrillerze szpiegowskim, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje, przyjaciele mogą stać się wrogami, a ambicja to największy narkotyk, który bardzo łatwo przedawkować.

Dwóch potężnych miliarderów, potentatów branży technologicznej, którzy nie cofną się przed niczym, by zniszczyć rywala – a między nimi młody, idealistycznie usposobiony chłopak, wschodząca gwiazda świata biznesu, który może im porządnie zaszkodzić. Tylko czy Adam Cassidy (Liam Hemsworth) będzie potrafił oprzeć się wizjom nieskończonego bogactwa oraz nieograniczonej władzy i nie stanie się jedynie kolejnym pionkiem na szachownicy, na której zblazowani bogacze rozgrywają kolejną śmiertelnie niebezpieczną partię? Czy odnajdzie w sobie na tyle odwagi, by zaryzykować wszystko, co posiada?

PIĄTA WŁADZA
THE FIFTH ESTATE
Nośnik: DVDpiata
Reżyseria: Bill Condon
Obsada: Benedict Cumberbatch, Daniel Brühl, Stanley Tucci, Laura Linney
Premiera: 20.02.2014

Benedict Cumberbatch („Szpieg”, „Zniewolony”) i Daniel Brühl („Wyścig”, „Good Bye Lenin!”) w emocjonującym thrillerze, ujawniającym kulisy działań jednej z najbardziej kontrowersyjnych organizacji XXI wieku.

Julian Assange i jego kolega Daniel Domscheit-Berg zakładają stronę internetową o nazwie WikiLeaks. Jest to platforma, na której anonimowo można zamieszczać tajne dane, rzucające światło na mroczny labirynt tajemnic rządowych i korporacyjnych matactw. Na początkowo niszowej stronie z czasem zaczyna pojawiać się więcej alarmujących wiadomości niż w serwisach czołowych światowych agencji prasowych. Kiedy jednak Assange i Berg uzyskują dostęp do największego zbioru ściśle tajnych dokumentów wywiadu USA, muszą zmierzyć się z pytaniem: czy konsekwencje podania do wiadomości publicznej pewnych danych nie będą gorsze niż pozostawienie ich w ukryciu…?

NIESŁUSZNIE OSKARŻONA
THE TRIALS OF CATE MCCALL
Nośnik: DVD
Reżyseria: Karen Moncrieff
Obsada: Kate Beckinsale, Anna Anissimova, Dale Dickey, Nick Nolte, James Cromwell
Premiera: 20.02.2014

Kate Beckinsale („Underworld”), Nick Nolte („Hotel Rwanda”) i James Cromwell („Surogaci”) w sądowym thrillerze Karen Moncrieff („Siedem żyć”).

Dobrze zapowiadająca się prawnicza kariera Cate McCall (Kate Beckinsale) zostaje przekreślona przez jej uzależnienie od alkoholu. Wyleczona z nałogu, przyjmuje sprawę kobiety oskarżonej o morderstwo. Ma ambicje nie tylko udowodnić niewinność swojej klientki, ale również pokazać wszystkim, że sama się zmieniła i zasługuje na przywrócenie jej prawa do opieki nad córką. Podjęta przez McCall próba dotarcia do prawdy okazuje się śmiertelnie niebezpieczna.

NINJA: CIEŃ ŁZY
NINJA : SHADOW OF A TEAR
Nośnik: DVD
Reżyseria: Isaac Florentine
Obsada: Scott Adkins, Mika Hiiji, Vithaya Pansringarm
Premiera: 20.02.2014

Scott Adkins („Wróg numer jeden”, „Niezniszczalni 2”) powraca jako wojownik ninja, by ponownie stawić czoła złu. Tym razem, by zwyciężyć, musi nauczyć się kontrolować swój gniew i rozpacz.

Amerykański mistrz ninjutsu Casey Bowman wiedzie szczęśliwe życie w Japonii u boku swojej pięknej, ciężarnej żony Namiko. Jego świat rozpada się, gdy pewnej nocy znajduje Namiko zamordowaną przez nieznanych sprawców. Zrozpaczony i pragnący zemsty Casey bezskutecznie próbuje odnaleźć mordercę. Gdy jeden z uczniów, należącej do przyjaciela Bowmana szkoły walki w Tajlandii, zostaje zabity w ten sam sposób co Namiko, Casey odkrywa, że trop wiedzie w głąb birmańskiej dżungli. Na terytoria kontrolowane przez narkotykowe kartele.

GROBOWIEC SMOKA
LEGENDARY: TOMB OF THE DRAGON
Nośnik: DVD
Reżyseria: Eric Styles
Obsada: Scott Adkins, Dolph Lundgren, Yi Huang
Premiera: 20.02.2014

Gwiazdy kina akcji – Scott Adkins („Niezniszczalni 2”, „Ninja”) i Dolph Lundgren („Uniwersalny żołnierz”) – w najnowszym filmie twórcy „Zajścia awaryjnego” i „8 dni”.

Uzdolniony kryptozoolog Travis pragnie znaleźć dowód na istnienie prehistorycznej bestii, siejącej spustoszenie w pewnej chińskiej wiosce. Miejscowi wierzą, że to demon zabija ludzi. Travis razem z kilkoma współpracownikami dociera w rejon, gdzie znaleziono ślady po zaginionych pracownikach firmy budowlanej.
Okazuje się, że na miejscu ma szanse spotkać się nie tylko z bestią, ale też ze swoim zaciekłym antagonistą, bezwzględnym łowcą Harkerem. Jego celem jest zgładzenie tajemniczego stworzenia – a jeżeli trzeba, to i ludzi, którzy staną pomiędzy nim a jego ofiarą.

PREMIERY IMPERIAL-CINEPIX

NOT FADE AWAY
Nośnik: DVD
Reżyseria: David Chase
Premiera: 26.02.2014

David Chase, twórca Rodziny Soprano zrealizował film o odkrywaniu swoich pasji, podążaniu za marzeniami i odnalezieniu siebie.
Są lata 1960. Rock and Roll zmienia świat. Zainspirowany nową erą i swoim sukcesem w miejscowej kapeli, Douglas (John Magaro) porzuca college, by podążyć za swymi muzycznymi marzeniami. Niestety szybko zderza się z brutalną rzeczywistością przemysłu muzycznego. Douglas musi wybrać, czy posłuchać ojca (James Gandolfini), czy swojego serca. Magazyn Rolling Stone nazwał ten film „realistycznym i pełnym wdzięku ukłonem w stronę Rock and Rolla.”

CLOUDY WITH A CHANCE OF MEATBALLS 2
KLOPSIKI KONTRATAKUJĄ
Nosnik: DVD/BLU-RAY
Reżyseria: Cody Cameron, Kris Pearn
Premiera: 26.02.2014

Wynalazca Flint Lockwood myślał, że uratował świat niszcząc swój najbardziej niesławny patent – Replikator Żywności – maszynę zmieniającą wodę w jedzenie, która, na pozór bardzo użyteczna, rozpętała niewyobrażalne i katastrofalne w skutkach zjawiska pogodowe. Okazuje się jednak, że urządzenie przetrwało i teraz produkuje z jedzenia i zwierząt hybrydy zwane „jerzętami!” Flint i jego przyjaciele ruszają na smakowitą przygodę. Muszą pokonać głodne takodyle, szympagrysy, hipomniaki, tarantoburgery i inne dziwne stworzenia, by raz jeszcze ocalić świat przed niechybną zagładą!